אחסון אתרים: מה ההבדל בין אחסון ענן לעומת אחסון משותף?

בעלי אתרים רבים אינם יודעים באיזה שיטת אחסון לבחור לאתר שלהם. נכון להיום קיים מגוון רחב של שיטות אחסון (כמו למשל: אחסון בענן או אחסון משותף) ושל חברות המציעות שירותי אחסון שונים. במאמר הבא, נעשה לכם קצת סדר בבלגן על מנת להקל עליכם, ונסביר בהרחבה אודות ההבדלים בין אחסון בענן לבין אחסון משותף. 

מה זה אחסון משותף?

תארו לכם מצב בו אתם חולקים דירה כלשהי עם שותף נוסף לדירה. כל אחד מכם הוא בעל חדר פרטי משלו בדירה, אך המקלחת בה אתם מתקלחים היא אותה מקלחת, שולחן האוכל בו אתם אוכלים הוא אותו שולחן. במידה והשותף לדירה שלכם יגרום לרעש ולבלגן בדירה, גם אתם תסבלו מכך. הדרך בה עובד שרת אחסון משותף היא דומה. 

כאשר אנחנו מדברים על שרת אחסון משותף אנחנו למעשה מדברים על שרת פיזי, כל המשאבים אשר קיימים בשרת מתחלקים בין כל משתמשי השרת אשר מאחסנים בו את האתרים שלהם. הדבר אומר כי אם אצל אחד מהאתרים אשר מאוחסנים בשרת צצה בעיה כלשהי, הדבר עלול להשפיע גם על האתר שלכם. 

בנוסף על כך, מכיוון ששרת אחסון משותף הוא שרת פיזי, אין אפשרות להרחיב או לצמצם את היקף המשאבים בו יש לכם צורך. אנשים רבים בוחרים דווקא באפשרות זו בשל המחיר הנמוך שלה ביחס לשיטות אחרות הקיימות בשוק, אך חשוב מאוד לזכור כי מחיר זול הוא לא בהכרח הכי משתלם. 

מה זה אחסון בענן? 

בראש ובראשונה כאשר אתם מאחסנים בענן, השרת בו מתבצע האחסון הוא שרת פרטי שלכם. הכוונה היא שאף גוף אחר לא משתמש באותו שרת, בשל כך כל המשאבים הקיימים בשרת מיועדים אך ורק למענכם. יתרון זה מתבטא בעיקר בטעינה מהירה מאוד של האתר ובכמות קטנה מאוד של תקלות. ולא רק תקלות בשרת אלא גם בעסק, כל חברה רצינית צריכה שיהיה גב שיעמוד מאחוריה ויתן לה שירותי מחשוב עסקי לכל העובדים.

בנוסף על כך, כאשר אתם מאחסנים אתר באחסון בענן אתם למעשה מאחסנים אותו בשרת וירטואלי, והאתר אשר נמצא ברשותכם משוכפל על יותר משרת אחד, זאת כדי שאם ייווצר מצב בו קיימת בעיה באחד מן השרתים האתר עדיין ימשיך לתפקד כרגיל. 

יתרון נוסף של אחסון בענן הוא שרמת האבטחה והזמינות של אחסון בענן היא גבוהה. כמו כן, מכיוון שהשרת הינו שרת וירטואלי, יש בידכם את האפשרות להרחיב או לצמצם את היקף השירות שלכם מבלי לשלם על שרת נוסף, כלומר אתם יכולים להתאים את השרת בדיוק לצרכים ולרצונות שלכם. המחיר של שרת ענן הינו גבוה יותר בהשוואה למחיר של שרת שיתופי, אך גם התמורה המתקבלת היא בהתאם. 

הגנה מאיומים שונים: במה כדאי לבחור?

לא משנה אם אתר האינטרנט שלכם מאוחסן בענן או באחסון אתרים משותף, אחד הנושאים החשובים ביותר שיש לתת עליו את הדעת, ולהקדיש לו את מלוא תשומת הלב הוא רמת האבטחה של שרת האחסון בו נמצא האתר. אז איזה פתרון אחסון כדאי לבחור לשמירה מיטבית של רמת האבטחה של השרת? מיד תגלו. 

כשזה נוגע לרמת האבטחה של השרת אין ספק כי אחסון בענן הוא המנצח. במסגרת אחסון האתר שלכם בענן אתם תקבלו אבטחה מלאה ומקיפה הכוללת בתוכה את האלמנטים הבאים:

  • מערכת לבקרה על הגישה לאתר
  • ניטור של איומים באופן שוטף
  • הצפנה של נתונים גם בזמן מנוחה וגם בזמן תנועה 
  • הגנה מקיפה על השרת בו נמצא האתר
  • אבטחה פיזית למרכז הנתונים
  • אבטחה מלאה לכל האפליקציות הקיימות בשרת
  • אימות שנעשה בצורה שוטפת וקבועה
  • הגנה על השרת ממחיקה של קבצים בעלי משקל רב
  • מעקב אחר כניסות חשודות ופעולות חשודות בשרת

בשונה מאחסון משותף, כאשר תבחרו באחסון בענן צוות שלם של מומחים באבטחת סייבר ישמור על האתרים ועל הנכסים השונים אשר מאוחסנים בשרת הענן, אשר יכול לתת גם מענה פתרונות מחשוב ענן

למרות זאת, גם באחסון בענן עדיין יכולות להתבצע פריצות ובעיות כאלה ואחרות כמו בשרת משותף, אך הסיכוי לכך הוא נמוך באופן משמעותי. בעלי אתרים אשר משתמשים בשרת ענן לאחסון האתר שלהם יכולים לנהל את הגישה של העובדים באתר, ולהחליט מתי הם יכולים להשתמש באפליקציות חיצוניות ומתי לא. אין ספק שאחסון בענן מציע הרבה יותר מאשר אחסון משותף, אך גם המחיר הוא בהתאם לכך. בהצלחה! 

 

מאמרים נוספים אשר עשויים לעניין אותכם:

גיבוי בענן לעסקים
מידע מקצועי

גיבוי בענן לעסקים

עד היום כשאתם רוצים לעשות גיבוי בענן לעסקים שלכם אתם מכניסים את החומר לדיסק קשיח נייד או מעבירים לשני מחשבים שונים, מהיום אתם הולכים להתרגל לגיבוי מסוג חדש.

קרא עוד »
מרכזיה לחברה
מידע מקצועי

מרכזיה טלפונית לעסקים

מרכזיה טלפונית לעסקים כל עסק צריך כדי 'להיות בעסקים' ולא להישאר מאחור, העסק שלכם זקוק למרכזית טלפונים מתקדמת, שתאפשר לכם לתקשר עם ספקים, לקוחות, ולקוחות

קרא עוד »

רגע...לפני שאתם עוזבים...

אנחנו מבינים שאולי אתם קצת ממהרים... תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
נעים מאוד, אנחנו כאן כדי לסייע בכל שאלה.
חייגו עכשיו דילוג לתוכן