למה בעל עסק צריך שירותי מחשוב לעסק, ואיך בוחרים ספק?

שירותי מחשוב עסקי זה אומר לבנות מערכת מבוססת מחשבים המורכבת ממגוון תחומים שתורמים ליעילות העסק. היום גם אם אתם מוכרים מלפפונים בשוק מחניודה אתם צריכים שירותי מחשוב לעסק… עידן העסקים של היום מתאפיין בריבוי משימות, מצד אחד אתם עומדים מול הלקוחות, מצד שני אתם מול הספקים/הרשויות, חלק מהמסחר מתנהל בשטח וחלק מול המחשב. עידן העסקים של היום מחייב שירותי מחשוב לעסקים. עידן העסקים של היום גם מאפשר שירותי מחשוב לעסקים. אך כפי שההגדרה של הבעיה היא רחבה, כך גם הפתרון. פתרונות מחשוב לעסקים דורשות להתאים לכל עסק את הפתרון הספציפי המתאים לו, גם מבחינת הצרכים שלו וגם מבחינת התקציב שלו. 

כבעל/ת עסק, מה זה נותן לי?

להלן עשרה מתוך המון התועלות החיוביות שתראו כבר בהתחלה:

  • ריכוז כל נתוני ספקים/לקוחות/עובדים במקום אחד.
  • מאפשר בקרה על יעילות עובדים וניצול משאבים.   
  • מונע חשיפת מידע בפני גורמים לא רצויים.
  • שירותי הטלפוניה בעסק מבוססי אפליקציה ואגירת המידע למחשב/שרת לטובת ניתוח נתונים.
  • מאפשר בניית תכניות לעתיד ומעקב אחר יישומן. 
  • הקמת תשתיות תקשורת אחידה לכל הדואר האלקטרוני של הארגון.
  • מאפשר לכוון התרעת תזכורת למשימות היומיות.
  • אחסון אנשי קשר וניהול היומן במקום אחד.
  • העסק פחות מושפע מתקלות סביבתיות, מקצר חשמלי, שיטפונות וכדומה. 
  • כל המידע מאוחסן בענן, נותן גיבוי למידע וכן אפשרות לעבודה מרחוק אפילו מהסמארט-פון.

אז איך באמת בוחרים ספק לשירותי מחשוב וגיבוי?

חלק מבתי מסחר ענקיים ותעשייתיים מעסיקים בעצמם מנהל שירותי מחשוב, הוא לבטח מומחה בבחירת ספק וכו'. השאלה כיצד לבחור ספק רלוונטית לכל עסק. אי לכך התשובה היא, בראש ובראשונה יש לדאוג לכך שהספק בעל ניסיון רב במתן שירותי מחשוב לעסקים דוגמת העסק שלכם, יחד עם זאת חשוב שטכנאי החברה יהיו מקצועיים בעלי ניסיון רב. מעבר לכך חשוב שהפתרונות הטכנולוגיים יהיו ניתנים להרחבה או לצמצום לפי צרכי העסק הדינמיים. לבסוף, יש לדאוג לזמינות גבוהה, מענה מהיר לתקלות, מתן שירות 24 – לעסקים הפעילים בשעות הלילה. לאחר שנברר את הפרטים הללו ניכנס לעניין ההתאמה המקצועית.

התאמה מקצועית של מערכות מחשוב

בגדול, ישנן 3 פלטפורמות עיקריות של ספקי ענן. האחת היא – רכישת שטחי אחסון מספקים ציבוריים עולמיים, כמו: גוגל, אמאזון ועוד. פלטפורמה נוספת היא באמצעות חברות שמספקות, בין יתר השירותים שהם מציעות, גם שירותי אחסון וגיבוי. בזק בינלאומי למשל. ויש גם חברה פרטית ישראלית שמספקת שירותי ענן. כאמור, את הספק צריך לבחור בהתאמה לעסק. חברתנו עוזרת ללקוח לבחור את הספק המתאים ורוכשת עבורו את שטח האחסון מאותו ספק. מה השיקולים העומדים בפנינו? ספק שיכול להגן על החומר מפני האקרים, וירוסים ותוכנות ריגול. בנוסף נבדוק את רמת כוח העיבוד ומידת נפח האחסון שהלקוח זקוק להם, נתאים לו את החבילה המשתלמת ביותר ונבדוק את צפי ההתרחבות של העסק לטווח הקצר והארוך ואת רמת הגמישות הנדרשת.

מה צריך לבדוק ברמת החברה?

חברה שמעסיקה מהנדסים/טכנאים מקצועיים עבור שירותי מחשוב לעסקים. חברה שאינה דורשת התחייבות לזמן מסוים. עדיפות לחברה שנותנת תמיכה טכנית 24 שעות. כמובן שירות מהיר. יש חשיבות לחברה המתמחה הן בהקמה והן בתחזוקה של מערכות מחשוב לעסקים. לפני חתימה על עסקה יש לברר אפשרות לטיפול בתקלות באמצעות שליטה מרחוק, זה קריטי! מה עוד? חשוב מאוד שהחברה תספק הגנה מווירוסים מעבר להגנה של הספק. 

מאמרים נוספים אשר עשויים לעניין אותכם:

מידע מקצועי

מרכזיית ענן

מרכזיית ענן לעסק מגדירה אפשרות של אחסון תשתית וגיבוי מידע שיחות המרכזייה ב"ענן" ווירטואלי של כל שיחות הטלפון של החברה אשר נמצאים פיזית נמצא בחוות שרתים

קרא עוד »
מידע מקצועי

מרכזיה לעסקים טלפון-חלק 2

לאחר שעברנו בחלק הראשון על יתרונותיה של מרכזיית טלפון כפתרון תקשורת ובעזרתה לעסק, נבחן את סוגי המרכזיות שעומדות לרשותנו ואיך אנחנו מתאימים כל אחת מהן

קרא עוד »
מרכזיה לעסק
מידע מקצועי

מרכזיה לעסק

כשמדברים היום על מרכזיה לעסק הכוונה היא לא רק למרכזייה בלבד, מרכזייה לעסק נותנת בעצם מענה מקיף לעסק המתממשק עם פתרונות התקשורת והמחשוב לעסק.

קרא עוד »

רגע...לפני שאתם עוזבים...

אנחנו מבינים שאולי אתם קצת ממהרים... תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
נעים מאוד, אנחנו כאן כדי לסייע בכל שאלה.
חייגו עכשיו דילוג לתוכן