אבטחת מערכות מידע ברשת הארגונית

אבטחת מידע היא דרישה בסיסית כיום בכל רשת ארגונית וזאת משום שזליגת המידע מתוך הארגון החוצה לרוב יכולה להזיק לארגון עצמו. לכן הדרישה הזו היא חלק בלתי נפרד מהעסקתו של כל עובד בארגון הזה ואם מחפשים פתרונות תקשורת טובים ויעילים לגבי אבטחת מידע, אנו חייבים לדעת בדיוק מה לעשות בכל שלב לצד מתן פתרונות שירותי מחשוב עסקי עבור כל עסק.

דגשים חשובים של "נטקור" באבטחת מערכות מידע

מערכות מידע הכניסו הרבה מאוד סדר ויעילות, הן למגזר הציבורי והן למגזר העסקי. אך בשל איומים שונים, חייבים תמיד להיות ערים לנושא של אבטחת מערכות מידע.

קבלו להלן כללים חשובים שהוכנו בסיועה האדיב של חברת נטקור הינה חברת אבטחת מידע ושירותי מחשוב עסקי.

השלבים של אבטחת מערכות המידע הינם שלבים מאוד חשובים ועלינו להבין את המשמעות של כל שלב כדי שנוכל להביא לידי ביטוי את כל הפוטנציאל של העובדים שצריכים להעביר באמצעות תשתיות מחשוב בינם ובין עצמם את המידע של החברה. כן חשוב לומר שלא כל חברה היא בעלת מידע רגיש וסודי, אך מוסר עבודה הוא בהחלט תכונה חיובית לכל עובד.

אבטחת מערכות מידע למידור וסידור ארגוני
מידור הוא אחד הפתרונות הטובים ביותר שיש. פתרונות תקשורת טובים ויעילים לעסקים כיום מצויים במגוון צורות וגרסאות והדבר יכול לבוא לידי ביטוי הן בתוכנות והן בחומרות מתאימות. שליחת מיילים בתוך הארגון יכולה להיות ממודרת ולא חייבים להשתמש ברשת האינטרנט החיצונית, אלא ניתן לשמור על רשת פנימית.

כל רשת ארגונית יכולה להחליט האם היא רוצה שלעובדים תהיה נגישות לאינטרנט הרגיל במסגרת שעות העבודה ואם נראה שאין בכך צורך, יכולה ההנהלה להגדיר באמצעים טכנולוגיים את הקשר בין העובדים ברשת הארגונית המלאה על ידי מהלכים טכנולוגיים מאוד מותאמים. כך כל אחד יוצא ברווח מהמידור הזה.

ארגנו נהלי אבטחת מידע בארגון
חוזקה של כל שרשרת מבוסס על החוליה הכי חלשה שלה. ולכן, זה לא משנה אם בעל העסק, הבוס או המנהל מכירים היטב את הצעדים התורמים ליעילות של אבטחת מערכות מידע בעסק. לכל עסק שמעסיק אפילו מעט עובדים חשוב לקיים נהלים מסודרים בנושא זה. ולא רק לארגן אותם זה חשוב. חשוב להפיץ אותם בקרב כל עובדי הארגון. כי טעות של עובד בשל חוסר ידע יכולה לעלות ביוקר. מידע עסקי יכול להיגנב. ווירוסים עלולים להזיק למערכת. פרטים של לקוחות יכולים ליפול לידיים לא נכונות.

שימוש נכון בסיסמאות
האקרים וגורמים בעלי כוונות זדוניות פיתחו לא מעט דרכים לדוג סיסמאות מעובדים תמימים. חשוב להטמיע את השימוש הנכון בסיסמאות ולהזכיר לצוות בעסק שלעולם אין לשתף סיסמאות אישיות ובוודאי שלא לשלוח אותם במייל. מדי פעם, כדאי להחליף סיסמאות.

גיבויים והתאוששות מתקלות
מומחי אבטח מידע ממליצים מעת לעת להריץ בדיקות יזומות לגלוי פרצות אבטחה, וירוסים ורוגלות. בנוסף לכל האמור, יש לתת את הדעת גם על ביצוע גיבויים. אבטחת מערכות מידע בצורה מושלמת לא תועיל הרבה אם כתוצאה מתקלה מידע חשוב ילך לאיבוד. כמו כן, חשוב להטמיע מערכות ונהלים שיכולים לסייע בהתאוששות מתקלות. שני הצעדים הללו מוכיחים את עצמם בסביבה עסקית טכנולוגית כשתקלות שונות הן חלק מהחיים.

אבטחת מערכות מידע לעומת מוצרים חינמיים
רשתות תקשורת ומחשוב בארגונים הן מערכות מבוזרות, מתוחכמות. כוללות הרבה מאוד מרכיבים שונים. על כן, ניהול רשתות ואבטחת מידע מחייב זהירות בכל התקנה של מרכיבים חדשים. ברשת מציעים כל מיני מוצרים חינמיים למשתמש הפרטי, הביתי או העסקי. כדאי להיזהר מהם, במיוחד אם לא בטוחים מאיין המקור. לפני כל התקנה, התייעצו עם איש התמיכה שלכם.

תנו למומחים לטפל בכם במסירות
בחברת נטקור לוקחים את אבטחת מערכות מידע צעד קדימה ויודעים את כל המאפיינים של השוק החופשי. בחברה קיימת מודעות גדולה לריגול תעשייתי שכל עובד בחברה חשוף אליו ולפעמים עובדים בארגון מסויים נמצאים במקום שבו הם יכולים להיות מועדים להדלפת מידע רגיש. לכל חשוב מאוד ליידע את כל העובדים לפני מהן הסכנות בהדלפת מידע שכזה.

יש לא מעט תוכנות המאפשרות לנו להעביר את המידע לעובדים ויש גם חברות שתפקידן הוא להעביר ימי עיון מרוכזים בנושא. על כל עובד חלה המחויבות לעבוד על פי הקודים הארגוניים המחמירים ביותר ואין הדבר בא כנגד הנאה בעבודה, אלא פשוט חשוב מאוד לשמור על אבטחת מידע אופטימאלית וגבוהה ככל הניתן בארגון.

מאמרים נוספים אשר עשויים לעניין אותכם:

מרכזיה לעסק
מידע מקצועי

מרכזיה לעסק

כשמדברים היום על מרכזיה לעסק הכוונה היא לא רק למרכזייה בלבד, מרכזייה לעסק נותנת בעצם מענה מקיף לעסק המתממשק עם פתרונות התקשורת והמחשוב לעסק.

קרא עוד »

רגע...לפני שאתם עוזבים...

אנחנו מבינים שאולי אתם קצת ממהרים... תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
נעים מאוד, אנחנו כאן כדי לסייע בכל שאלה.
חייגו עכשיו דילוג לתוכן