נטקור,שירותי מיחשוב ושירותי IT לעסקים | מרכזיה וירטואלית
צרו קשר

תודה על פנייתכם,

נציגנו יחזרו אליכם בהקדם להמשך טיפול

להתקדם לצורת אחסון מתקדמת באמצעות שרתים וירטואליים

אם עד עכשיו הפתרון בו בחרו עסקים לאחסון נתונים הוא שרת יעודי- השכרת שרת הממוקם בחוות שירותים מספק לתקופת זמן מסוימת, לאחרונה ישנו ביקוש לפתרון דומה ברמה העקרונית אך שונה ברמה הטכנית: שרתים וירטואליים או VPS- virtual private server.

השרת הווירטואלי מתפקד לגמרי כמו שרת ייעודי כשההבדל הוא שכאן כל הפונקציות של השרת הייעודי שהן פיזיות הופכות לווירטואליות. גם השרת הווירטואלי כולל זיכרון RAM, מערכת הפעלה חיצונית, כונן קשיח, מעבדים, רק כל הרכיבים הם וירטואליים.

מה מקבל הלקוח השוכר שרת וירטואלי ?

כמו בשכירת שרת ייעודי גם כאן יקבל הלקוח שטח אחסון אישי בהתאם לסוג השירות או החבילה שבחר. בתוך שטח האחסון מוקצה מקום לזיכרון RAM ולזיכרון CPU.

בנוסף, ישנה אפשרות להתקנת תוכנות ואפליקציות על גבי השרת כך שהשימוש בו הוא לא רק לאחסון נתונים פנימיים אלא גם אפליקציות חיצוניות, כך שהתחושה היא לחלוטין כמו בשרת ייעודי רק תוך חיסכון גדול ובקבלת השירות באופן יעיל.

מהם היתרונות של שרתים וירטואליים ?

  • גמישות חומרה: בניגוד לשרת ייעודי בו נרכש שרת מסוים בעל מקום אחסון ידוע מראש, בשרת וירטואלי השירות ניתן עפ"י חבילת אחסון עליה משלמים בתשלום חודשי כשניתן להגדיל או להקטין חבילה עפ"י הצורך. הדבר מצוין לעסקים קטנים שכרגע מתאימה להם חבילה בסיסית אך מתכננים לגדול ולצמוח כך שיצטרכו בשלב מסוים להגדיל את מקום האחסון שברשותם.
  • חיסכון כספי: הגמישות בחומרה באה לידי ביטוי בחיסכון כלכלי משמעותי. המשתמשים בשרת וירטואלי משלמים רק על השירות הנחוץ להם באותו רגע ולא מחיר גבוה יותר רק מתוך הנחה שבעתיד יזדקקו ליותר מקום אחסון מאשר כעת.
  • איכות דומה לאיכות השרת הייעודי: אם יש לקוחות שחוששים לעבור לעבודה עם שרתים וירטואליים מתוך חשש שהגמישות והחיסכון הכספי יבואו על חשבון הביצועים, אין צורך לחשוש. כמובן שחשוב לבחור בחברה רצינית ומקצועית המציעה את השירות ולא בכל חברה המציעה מחיר זול במיוחד. 

לסיכום, הווירטואליזציה הופכת לחלק בלתי נפרד מהחיים ושירותים רבים הופכים לווירטואליים. יש יתרונות רבים לעבודה עם שרת וירטואלי הבאים לידי ביטוי גם בתחומים אחרים בהם עוברים לשירותים וירטואליים: גמישות וחיסכון.

מאמרים נוספים

החשיבות של תשתיות תקשורת מחשבים

תשתיות תקשורת מחשבים מהווים כיום תנאי מקדים לפעילותו והתנהלותו השוטפת של כל ארגון.התשתיות מאפשרות לתעבורת התקשורת והן אמורות להיות מותאמות לצרכי העסק או הארגון בו הן פועלות.

למאמר במלואו >

מעטפת טכנולוגית ותמיכה לניהול יעיל של העסק - פתרונות תקשורת לעסקים

עולם העסקים בעידן המודרני מבוסס על הטכנולוגיה, הקדמה והחדשנות. אחד ההיבטים המרכזיים המשפיעים על אופן התנהלות העסק ומידת הצלחתו הוא היותו ער לשינויים אשר עשויים לספק יתרונות משמעותיים על פני המתחרים. הטכנולוגיה מצויה בכל תחום והיבט בחיינו וכך גם בעולם העסק

למאמר במלואו >

מעטפת טכנולוגית למערכות מחשוב ותקשורת - שירותי IT לעסקים

עידן הדיגיטל ומהפכת המחשוב הביאה לשינויים עולמיים דרמטיים ולתמורות במגוון תחומי חיינו. החשיבות והנוכחות של המחשבים בעולמנו הפכו אותם למרכיב חיוני ואף הכרחי בניהול העסק ומספקים מגוון פתרונות ומוצרים אשר מייעלים את ניהול העסקים והופכים אותו ליעיל ופשוט יותר

למאמר במלואו >