נטקור: גיבוי בענן | שירותי מחשוב עסקי | שרתים וירטואליים
צרו קשר

תודה על פנייתכם,

נציגנו יחזרו אליכם בהקדם להמשך טיפול

שרתים וירטואליים: להתקדם לצורת אחסון מתקדמת

אם עד עכשיו הפתרון בו בחרו עסקים לאחסון נתונים הוא שרת יעודי- השכרת שרת הממוקם בחוות שירותים מספק לתקופת זמן מסוימת, לאחרונה ישנו ביקוש לפתרון דומה ברמה העקרונית אך שונה ברמה הטכנית: שרתים וירטואליים או VPS- virtual private server.

השרת הווירטואלי מתפקד לגמרי כמו שרת ייעודי כשההבדל הוא שכאן כל הפונקציות של השרת הייעודי שהן פיזיות הופכות לווירטואליות. גם השרת הווירטואלי כולל זיכרון RAM, מערכת הפעלה חיצונית, כונן קשיח, מעבדים, רק כל הרכיבים הם וירטואליים.

מה מקבל הלקוח השוכר שרת וירטואלי ?

כמו בשכירת שרת ייעודי גם כאן יקבל הלקוח שטח אחסון אישי בהתאם לסוג השירות או החבילה שבחר. בתוך שטח האחסון מוקצה מקום לזיכרון RAM ולזיכרון CPU.

בנוסף, ישנה אפשרות להתקנת תוכנות ואפליקציות על גבי השרת כך שהשימוש בו הוא לא רק לאחסון נתונים פנימיים אלא גם אפליקציות חיצוניות, כך שהתחושה היא לחלוטין כמו בשרת ייעודי רק תוך חיסכון גדול ובקבלת השירות באופן יעיל.

מהם היתרונות של שרתים וירטואליים ?

  • גמישות חומרה: בניגוד לשרת ייעודי בו נרכש שרת מסוים בעל מקום אחסון ידוע מראש, בשרת וירטואלי השירות ניתן עפ"י חבילת אחסון עליה משלמים בתשלום חודשי כשניתן להגדיל או להקטין חבילה עפ"י הצורך. הדבר מצוין לעסקים קטנים שכרגע מתאימה להם חבילה בסיסית אך מתכננים לגדול ולצמוח כך שיצטרכו בשלב מסוים להגדיל את מקום האחסון שברשותם.
  • חיסכון כספי: הגמישות בחומרה באה לידי ביטוי בחיסכון כלכלי משמעותי. המשתמשים בשרת וירטואלי משלמים רק על השירות הנחוץ להם באותו רגע ולא מחיר גבוה יותר רק מתוך הנחה שבעתיד יזדקקו ליותר מקום אחסון מאשר כעת.
  • איכות דומה לאיכות השרת הייעודי: אם יש לקוחות שחוששים לעבור לעבודה עם שרתים וירטואליים מתוך חשש שהגמישות והחיסכון הכספי יבואו על חשבון הביצועים, אין צורך לחשוש. כמובן שחשוב לבחור בחברה רצינית ומקצועית המציעה את השירות ולא בכל חברה המציעה מחיר זול במיוחד. 

לסיכום, הווירטואליזציה הופכת לחלק בלתי נפרד מהחיים ושירותים רבים הופכים לווירטואליים. יש יתרונות רבים לעבודה עם שרת וירטואלי הבאים לידי ביטוי גם בתחומים אחרים בהם עוברים לשירותים וירטואליים: גמישות וחיסכון.

מאמרים נוספים

נט קור: תשתיות תקשורת מחשבים לחברות

הקמת תשתיות תקשורת מחשבים הם תנאי מקדים לפעילותו והתנהלותו השוטפת של כל ארגון.ה תשתיות מאפשרות לתעבורת התקשורת והן אמורות להיות מותאמות לצרכי העסק או הארגון בו הן פועלות.

למאמר במלואו >

מעטפת טכנולוגית מקיפה כפתרון תקשורת לעסק

פתרונות תקשורת לעסקים בעידן טכנולוגי בו קדמה וחידושים קורים מידי תקופה הן משמעותיים לניהול יעיל של כל ארגון או עסק שמתפתח ויכול לייעל את תהליכי העבודה

למאמר במלואו >

שירותי IT לעסקים כמעטפת מחשוב טכנולוגית

עידן הדיגיטל ומהפכת המחשוב מספקים מגוון פתרונות ומוצרים אשר מייעלים את ניהול העסקים והופכים אותו ליעיל ופשוט יותר, פתרונות אלו נקראים שירותי IT, על כך הרחבה:

למאמר במלואו >

whatsapp