שיחה ממתינה: ניהול תורים אפקטיבי במרכזיות טלפון

אם תשאלו את הלקוחות שלכם ממה ההם היו רוצה להימנע יותר מכל, סביר (מאוד) להניח שההמתנה לנציג על הקו תזכה לפופולריות הגבוהה ביותר. המתנה של לקוחות על קו היא מדד חשוב בעיצוב חווית השירות שלהם וככזו היא עשויה להשפיע באופן ניכר על הצלחת החברה ועל תדמיתה. איך מצמצמים עד למינימום את זמן ההמתנה באמצעות שימוש נכון במרכזיות טלפון?

מרכזיות טלפון: ניהול תורים ווירטואלי
החשיבות הגבוהה של צמצום זמני ההמתנה הולידה בשנים האחרונות פתרונות תקשורת מגוונים, חלקם כבר מיושמים בהצלחה בארץ ומעבר לים. בעוד שרוב המקרים לקוח נאלץ לחכות דקות ארוכות על הקו, ניהול תורים חכם מראה שאפשר גם אחרת. אחת האפשרויות היא החיוג חוזר: במקום להמתין על הקו, הלקוח יכול לנתק את השיחה ולקבל שיחה מנציג החברה תוך פרק זמן מוגדר מראש (בדרך כלל שעתיים-שלוש). אפשרות נוספת היא ניהול תורים וירטואלי, המאפשרת ללקוח לנתק את השיחה אך עדיין להישאר בתוך התור. ברגע שמגיע תורו מחייגת אליו המערכת והוא מועבר באופן אוטומטי לשיחה עם נציג.

ניתוח נתונים
האינטגרציה של מרכזיות טלפון עם תשתיות מחשוב בארגון מייצרת מידע בעל מידע שלא תמיד מנוצל עד תום. באמצעות נתונים אלו אפשר לשפר ביצועים עם אותם משאבים קיימים. כך למשל אפשר לנתח את ביצועיו היומיים, השבועיים והחודשיים של הנציג הטלפוני: לכמה שיחות הוא ענה בשעה ?

מהו אורך השיחה הממוצע ? מהי ניצולת העמדה ? (האחוז שהוא דיבר בטלפון מתוך סה"כ זמן המשמרת). נתונים אלו יאפשרו למנהל לספק כלים מקצועיים, בין היתר, לנציגים שביצועיהם לוקים בחסר, לצורך קבלת כמות שיחות רבה יותר שתאפשר קיצור משמעותי בזמני ההמתנה.

ניהול משאבים חכם

לעיתים באותו ארגון פועלים בו זמנית מספר מוקדים טלפונים שונים, חלקם חווים עומס ובחלקם הנציגים פנויים לקבל שיחה. לדוגמא, עומס במוקד המכירות בזמן שנציגים במוקד השירות פנויים לקבל שיחה. קבלת נתונים בזמן אמת ממרכזיות טלפון אודות כמות השיחות הנכנסות לכל מוקד תאפשר הגלשה של שיחות למוקד הפנוי, תוך ניצול מיטבי של כוח האדם העומד לרשות הארגון.

כדי להפוך את האפשרות למציאות יש לבנות נוהלי עבודה מסודרים ולהכשיר עובדים ממחלקה אחת לתת שירות ללקוחותיה של מחלקה אחרת. האם זה משתלם? בעידן של מולטי סקיל מדובר ללא ספק במטרה כדאית שמקדשת את האמצעים, וחוסכת לארגון זמן יקר.

מאמרים נוספים אשר עשויים לעניין אותכם:

System Admin
מידע מקצועי

פתרונות ענן חכמים לעסקים

אם העסק שלכם לא עובד על פתרונות ענן לעסקים אתם צריכים לנהל את מערכת המחשבים בעצמכם, כל בעיה שתתגלה בעסק תצטרכו לפתור בעצמכם, תהיו חשופים

קרא עוד »
שירותי מחשוב לעסקים
מידע מקצועי

שירותי מחשוב לעסקים

כשאתם שואלים את עצמכם מי צריך שירותי מחשוב לעסקים? אתם צריכים לשאול את השאלה האם יש היום בית שאין בו מחשב? השאלה רטורית כמובן, כי

קרא עוד »
מידע מקצועי

קבלן תשתיות תקשורת

קבלן תשתיות תקשורת הוא האיש מקצוע החשוב שלכם כשאתם מקימים את העסק. זה מה דבר שכל עסק צריך כדי 'להיות בעסקים' ולא להישאר מאחור, העסק

קרא עוד »

רגע...לפני שאתם עוזבים...

אנחנו מבינים שאולי אתם קצת ממהרים... תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
נעים מאוד, אנחנו כאן כדי לסייע בכל שאלה.
דילוג לתוכן