נטקור: גיבוי בענן | שירותי מחשוב עסקי | שרתים וירטואליים
צרו קשר

תודה על פנייתכם,

נציגנו יחזרו אליכם בהקדם להמשך טיפול

מרכזיות SIP ו-VOIP

ספקי שירות VOIP ,SIP

 

שירותי SIP , VOIP  נועדו להוזיל את מחירי השיחות המתבצעות מטלפון קווי וגם מטלפון סלולארי. הדבר מתאפשר בעזרת שיחות המבוצעות דרך רשת האינטרנט.

           

מה זה בכלל ולמה כדאי להשתמש בשירות זה?

 

SIP , VOIP הן ספקיות שירות המאפשרת ביצוע שיחות וידאו ושיחות שמע דרך רשת האינטרנט, ומאפשרות לשוחח על גבי רשת האינטרנט דרך ספק הטלפון הסלולארי. כלומר, בכדי לנהל שיחות טלפון הצרכן משתמש במידע ( (DATAהמועבר דרך האינטרנט  ואינו משתמש בזמן האוויר המוקצה לו דרך חברת הטלפון הסלולארי.

הסיבה העיקרית לשימוש במערכות אלו היא שהן מוזילות באופן משמעותי את עלות מחירי שיחות הטלפון בחודש, ממאות שקלים לכמה עשרות בלבד, ובאופן מיוחד הן חוסכות כסף בשיחות לחו"ל. בנוסף, אין שום התחייבות וקנסות בהתחברות לספקי שירות אלו ואפשר גם לעבוד עם כמה ספקים במקביל.

 

למה הם זולים יותר?

 

שיחות דרך ספקי שירות אלו זולות יותר כיוון שהספק קונה הרבה מאוד דקות אוויר מחברות הטלפון והפלאפון, ולכן הוא מקבל אותן במחיר נמוך ביותר. סיבה נוספת למחיר המוזל היא שהשיחות מתבצעות למעשה בתוך רשת האינטרנט, ותמיד מחייבות כשיחה מקומית, לא משנה לאן התקשרתם.

כלומר, אם אתם מתקשרים לקנדה דרך ספקים אלו לקו טלפון שמחובר לספק זהה בקנדה, מרגע החיוג השיחה נחשבת לשיחה מקומית בקנדה. רוב התשתיות לשיחת טלפון זו קיימות בתוך תשתיות המחשוב באמצעות האנטרנט, מלבד הקישור שבין הטלפון בקנדה למרכזיה מקומית, שם האינטרנט מחובר.

 

חברות שמספקות שירותים אלו

 

כנסו לאינטרנט ותוכלו למצוא חברות רבות המשמשות כספקיות של  VOIP,SIP, רובן באנגלית אך יש גם כמה חברות בודדות העובדות עם ממשק בעברית, והן נחשבות לטובות ואמינות. חברת סקייפ למשל הינה החלוצה והמובילה בתחום זה. עם זאת, המחירים שלהן יותר יקרים יחסית לספקים אחרים. יש להתקין את התוכנה של סקייפ בעברית במחשב ולפתוח חשבון עם תוכנה המיועדת לחיבור לטלפונים סלולאריים כמו: frin ,nimbuzz ,sipdrod. קיימות גם שתי חברות חדשות המספקות שירות זה עם  תמיכה בעברית:simpe  ו- telephone free. החברות הללו נחשבות לאמינות וזולות.

SIP , VOIP הן טכנולוגיות מתקדמות וזולות לשיחות בטלפון, אך חשוב לזכור שיש להן גם הרבה מגבלות. למשל, הן אינן מספקות ציוד היקפי כמו מודמים ומכשירי פלאפון, והן עובדות רק עם חלק מחברות הטלפון הנייד.

whatsapp