התאוששות מאסון

התאוששות מאסון

שריפה בבית העסק, הצפות, גניבת מערכות המחשוב, תקלה טכנית ותקלות חומרה כגון: פגיעה בלוח אם, בזיכרון, במעבד, הפסקת חשמל, תקלה חמורה באינטרנט, פגיעה מכוונת, חדירת ווירוסים, טעות אנוש או כל סיבה אחרת. אלו הם חלק מרשימת הסיכונים היכולים להשבית את העסק ואף לגרום לקריסתו אסון במערכת המחשוב מוחק את כל העבר של העסק. הפתרון שאנו מציעים הוא מערכת תכנון DR מתקדמת – התאוששות מאסון.

מה עושה מערכת DR לעסק שלך?

לתאום פגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!

לכל ארגון ניתן לתכנן מערך התאוששות מאסון

כיום בזכות הטכנולוגיה המתקדמת וירידה בעלויות קווי התקשורת הסימטריים הפך DR לבר השגה עבור כל עסק מבחינה תקציבית וגמישות ממשקי המערכת. עם זאת, מערכת משנית אשר מוגבלת מבחינת תקציב הלקוח אינה פועלת באותה יעילות של המערכת הראשית. לכן כשמתכננים מערכת DR מגדירים מראש מה מתוך מערכת המחשוב יכול להיפגע ולכמה זמן כך שעדיין לא ייגרם נזק בלתי הפיך לעסק עד לחזרה לשגרה. האגפים הפחות רווחיים ישוחזרו רק בעדיפות שנייה. שלבי תכנון התאוששות מאסון כוללים הערכות סיכונים, ניתוח השפעת אסון על הפעילות העסקית של הארגון, הגדרת תפקידים ברורים למקרי אסון ולבסוף סימולציה המדמה אסון פוטנציאלי.
לצורך התכנון משתמשים בשני פרמטרים: RTO המגדיר את טווח הזמן מעת קרות האסון עד לחידוש הפעילות המלאה של הארגון. ו-RPO המונה את טווח הזמן שחלף מעת איסוף הנתונים האחרון עד להתרחשות האסון, השאיפה היא ששני הפרמטרים יהיו קרובים ככל היותר לאפס.

פתרונות מחשוב לחברות

נטקור מובילה בפתרונות Disaster Recovery אשר יהפכו את העסק לחסין הרבה יותר.

הפתרונות שלנו להתאושש מאסון

אתר רפלקטיבי On Line

מערכת רפלקטיבית שמשכפלת את הנתונים באופן רציף, ובהתרחשות אסון שאינו מצריך את פינוי בית העסק המעבר מתבצע בלחיצת עכבר בלי שהעובדים יבחינו בכך כמעט.

גיבויים ברמת שרתים

מערכת שעולה באופן שאינו אוטומטי לאחר התרחשות האסון, מצריכה את הפעלת מערכות מרחוק לאחר החלטת המנהלים בארגון, ביצוע מיגרציה של המידע בגיבויים מה שגורם לעיכוב בזמן התגובה ואף לאיבוד קל של מידע מאז הגיבוי האחרון.

נטקור מציעה מערכות DR הכוללות גיבוי חשמלי, גיבוי מערכות קירור, שרידות מתגי הפעלה, גיבוי של קווי תקשורת, מערכות בטיחות אש, תוכנות אנטי וירוס ואמצעי אבטחה נוספים.

  • התאמה מדויקת – נעניק לכם מהניסיון והידע הרב שלנו בהתאמת הפתרונות הטכנולוגיים המדויקים עבור ארגונכם.
  • תחת קורת גג אחת – החברה היחידה המציעה את כל פתרונות המחשוב התקשורת ואבטחת המידע לעסקים.
  • לא חתונה קתולית –  אצלנו אין התחייבות למשך תקופת התקשרות.
  • עבודה רציפה – הפתרונות שלנו מוטמעים ללא צורך בהשבתת המערכת.
  • ניטור און ליין – תחזוקה מונעת המבוצעת און ליין עם בקרה אוטומטית והתראות.
  • שירותי אקספרס  –  מתחייבים לזמני אספקה מהירים ושירות בסטנדרטים גבוהים מאוד ובפריסה ארצית.
  • התאמה מדויקת – נעניק לכם מהניסיון והידע הרב שלנו בהתאמת הפתרונות הטכנולוגיים המדויקים עבור ארגונכם.
  • שירותי תחזוקה – תשומת לב רבה מושקעת בתחזוקה מונעת ובקרה שוטפת.
  • מחירים מצוינים –  אנו מציעים מחירים אטרקטיביים בשקיפות מלאה.
  • קשת רחבה של פתרונות  – מגוון רחב של פתרונות בכל תחומי המחשוב, התקשורת ואבטחת המידע של היצרנים המובילים בעולם.

מטרתנו – להעניק לכם שקט תעשייתי באמצעות כלים לייעול ולחסכון בעסק. לאפשר לכם כמובן עבודה רציפה וביצועים מיטביים.

פתרונות נוספים מבית נטקור

Artboard 7

שירותי מחשוב

Artboard 9

אבטחת מידע

Artboard 10

מרכזיה לעסקים

Artboard 11

תשתיות מחשוב

Artboard 12

מערכות מתח נמוך

לפי נתונים סטטיסטיים למעלה מ-90% מהעסקים שחוו אסון במערכות המחשוב לא שרדו את האסון לאורך זמן. מתוכם יותר מ-40% לא הצליחו כלל לפתוח שוב את העסק לאחר האסון. תכנית DR – התאוששות מאסון פירושה תכנון התאוששות עוד לפני התרחשות האסון וזאת על ידי בניית תרחישים אפשריים. גופים חיוניים חייבים לנהל תכנית DR. חברות גדולות מקצות לתכנון DR יותר מ-3% מתקציב טכנולוגיית המידע שלהן. 

אסונות המאיימים להשבית עסקים קטנים ובינוניים

אסונות פוטנציאליים המהווים סיכון ממשי לעסק יכולים להיות פיזיים, כגון: שריפה בבית העסק, הצפות, גניבת מערכות המחשוב ועוד. או תקלה טכנית ברכיבים אלקטרוניים ותקלות חומרה כגון: פגיעה בלוח אם, בקר, במעבד, הפסקת חשמל, תקלה חמורה באינטרנט, פגיעה מכוונת, החדרת ווירוסים, טעות אנוש או כל סיבה אחרת. לעיתים מתאפשר המשך העבודה במקום העסק ובאסונות חמורים נדרשת העברת העסק למקום חילופי עד להתאוששות המלאה.

התאוששות מהירה ומותאמת לעסק

כיום בזכות הטכנולוגיה המתקדמת הפך DR לבר השגה עבור כל עסק מבחינת המחיר וגמישות ממשקי המערכת. אנו בנטקור מציעים מערכת DR אמינה, מקצועית, מהירה ונגישה הן מבחינה טכנולוגית והן מעצם העובדה שניתן לתכנן אותה כחליפה התפורה ומותאמת לממדי העסק ולהרחיבה עם התרחבות העסק.

DR באמצעות אתר רפליקציה לעומת DR באמצעות גיבוי

השיטה עובדת באמצעות הקמת אתר רפליקציה (שכפול נתונים רציף) והיא משוכללת יותר מגיבוי הנתונים שהיה נהוג בעבר. אם בגיבוי היה צורך להגדיר פרק זמן שעל תוכנת הגיבוי לגבות את הנתונים (מדי כמה שעות, פעם ביום וכו') וכן להקים את השרתים מחדש ולבצע מיגרציה של המידע המגובה לשרתים החדשים ובכך להפסיד זמן עבודה רב במקרה של אסון אזי מערכת DR היא מערכת האוספת נתונים באופן רציף כמעט לאתר משני המוקם בחוות שרתים או אתר מרוחק של הלקוח – לפי אופי הארגון והצורך הקיים בשטח. וכך כאשר מתרחש אסון חלילה העובדים ממשיכים לעבוד על המערכת המשנית.

שתי דרכים להתאושש

מערכת DR אפשרית בשני ווריאציות. 1. מערכת שלוקחת את הפיקוד רק לאחר התרחשות האסון, מה שגורם לעיכוב בזמן התגובה ולהפסד זמן פעילות עבודה, ייצור וכו… 2. מערכת רפלקטיבית שאוגרת את הנתונים באופן רציף, ובהתרחשות אסון שאינו מצריך את פינוי בית העסק המעבר מתבצע בלחיצת עכבר בלי שהעובדים יבחינו בכך כמעט. 

שלבי תכנון ה-DR

באופן טבעי המערכת המשנית לרוב, אינה פועלת באותה יעילות של המערכת הראשית ובעיקר כשמדובר באסון המצריך להעביר את עובדי הארגון לעבודה מרחוק ולעיתים כמו במקרה שריפה גם את מיקום העסק. לכן כשמתכננים מערכת DR מגדירים מראש מה מתוך מערכת המחשוב יכול להיפגע ולכמה זמן כך שעדיין לא ייגרם נזק בלתי הפיך לעסק עד להחזרת השגרה באופן הדרגתי. האגפים הפחות רווחיים ישוחזרו רק בעדיפות שנייה. שלבי תכנון התאוששות מאסון כוללים הערכות סיכונים, ניתוח השפעת אסון על הפעילות העסקית של העסק, הגדרת תפקידים ברורה למקרי אסון ולבסוף סימולציה של התכנית המדמה אסון פוטנציאלי, כדי לראות שהתכנית אכן פועלת כמתוכנן. מערכת DR אפקטיבית היא מערכת דינאמית היכולה להתאים את עצמה להיקף הארגון ולשינוי במערכות המחשוב.

איסוף נתונים רציף מול חזרה מהירה לפעילות

לצורך התכנון משתמשים בשני פרמטרים: RTO ו-RPO. RTO מגדיר את טווח הזמן מעת קרות האסון עד לחידוש הפעילות המלאה של הארגון. RPO מדגיש את טווח הזמן שחלף מעת איסוף הנתונים האחרון עד להתרחשות האסון – נתונים שהוזנו למערכת לאחר מכן ייאבדו, ובמערכת שמסנכרנת נתונים ברציפות ערך ה-RTO שואף לאפס. השאיפה היא ששני הפרמטרים יהיו קרובים ככל היותר לאפס, אך אם אחד בא על חשבון השני יש להתחשב בצורך האינדיבידואלי של העסק. לבנק לדוגמה יותר חשוב ערך RPO קטן – כדי שהמערכת תדע אם לאפשר משיכת כספים וכדומה. ואילו חנות אינטרנטית זקוקה יותר ל-RTO נמוך כדי שתוכל להחזיר במהירות אפשרות של רכישה ברשת.

תכנית DR שלנו כוללת: 

התאוששות מאסון היעילה ביותר היא תכנון התאוששות מאסון…

רגע...לפני שאתם עוזבים...

אנחנו מבינים שאולי אתם קצת ממהרים... תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
נעים מאוד, אנחנו כאן כדי לסייע בכל שאלה.
חייגו עכשיו דילוג לתוכן